Co nowego
Bądź na bieżąco

Aktualności
lis
07
W najbliższy weekend Santander Bank Polska przejmie wydzieloną część Deutsche Banku wraz z jego klientami. 
Za jednym podejściem bank przeprowadzi dwie fuzje - prawną i operacyjną. Oznacza to, że klienci przejmowanego banku zostaną od razu przeniesieni na systemy Santandera.
 
Przeniesienie wydzielonej części Deutsche Banku do Santander Bank Polska zaplanowano na 9 listopada 2018 r. 
Z całą operacją będzie się wiązała dłuższa przerwa serwisowa.
Już w czwartek 8 listopada nastąpi ograniczenie funkcjonalności usług Teleserwisu – nie będą realizowane dyspozycje dotyczące karty kredytowej i zamawianie dokumentów bankowych.
 
W piątek 9 listopada oddziały Deutsche Banku zostaną zamknięte o godzinie 15.00, a o godzinie 18:00 nastąpi wyłączenie systemu db easyNET oraz db powerNET.
Przelewy wprowadzone i zautoryzowane w tym dniu po godzinie 15:00 będą zarejestrowane do realizacji w kolejnym dniu roboczym i zostaną automatycznie przeniesione do Santander Banku.
Od 10 do 12 listopada systemy bankowości elektronicznej Deutsche Banku będą niedostępne. W tych dniach korzystanie z kart i bankomatów będzie odbywać się bez zmian.
 
 
Klienci dostaną bankowość elektroniczną Santandera
Od 12 listopada funkcjonalności DB  easyNET oraz DB powerNET zostaną wyłączone, a serwisy będą służyły jedynie do procesu przeniesienia do usług Santander online.
Po aktywacji usług w nowym serwisie i pierwszym zalogowaniu od razu będzie można złożyć dyspozycje (np. zlecać przelewy). Klienci będą tez mogli aktywować bankowość mobilną Santandera.
Od 13 listopada 2018 r. oddziały Deutsche Banku zostaną otwarte pod szyldem Santander Bank Polska.
Migracji z na systemy Santander Banku będzie można dokonać w bankowości elektronicznej lub w oddziale banku.
By aktywować dostęp do systemu Santandera, trzeba będzie zalogować się do DB easyNET  / DBpowerNET i postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie.
Proces dostępny będzie od 12 listopada 2018 r. do 12 stycznia 2019 r. Klienci indywidualni, którzy mają konto w Deutsche Banku i Santander Banku zostaną przeniesieni automatycznie pod warunkiem, że w obu bankach zapisane są takie same dane teleadresowe.
Po przeniesieniu klientów do Santandera, nie zmienią się warunki cenowe produktów.